شرکت خدمات نظافتی آریاپاک - 77591473

راهنمای نظافت راه پله به صورت کاملا علمی و عملی

نظافت راه پله از موارد مهم و قابل اهمیت در نظافت ساختمان‌های مسکونی و اداری محسوب می‌شود. با توجه به نوع راه پله نظافت آن می‌تواند به روش های مختلفی انجام شود. در این پست از سایت آریاپاک به آموزش نظافت راه پله می‌پردازیم.

راه پله ها بخش مهمی در ساختمان های چند طبقه هستند. با این حال بسیاری از صاحب خانه ها نظافت راه پله را به تاخیر می‌اندازند و فراموش می کنند که آنها نیز مانند سایر قسمت های خانه، نیاز به نظافت دارند. گرد و غبار و دوده اغلب در شکاف هر پله گیر می کند و این باعث می شود که تمیز کردن راه پله، کاری بسیار خسته کننده به نظر آید؛ اما راه هایی برای ساده سازی این روند وجود دارد.

نظافت راه پله از بالا به پایین

چه راه پله های خانه شما از جنس سنگ و چوب باشد و چه با فرش پوشیده شده باشد، روند نظافت آنها همیشه باید از سمت بالا به پایین صورت گیرد؛ زیرا در طول فرآیند تمیز کردن، خاک و گرد و غبار از یک پله به پله دیگر سقوط می کند و اگر شما ابتدا پله های پایینی را تمیز کنید، بعد از تمیز کردن پله های بالا، مجددا باید به نظافت پله های پایینی بپردازید.

راهنمای نظافت راه پله

نظافت راه پله های سنگی و چوبی

نظافت پله های سنگی و چوبی نسبت به پله های فرش شده کمی راحت تر است. شما می توانید با استفاده از یک جارو زباله های بزرگ روی این راه پله ها را به راحتی تمیز کنید. هنگامیکه تمام زباله های بزرگ برداشته شد، برای تمیز کردن شکافها در این نوع راه پله از یک فرچه دستی استفاده کنید. یادتان باشد که نظافت راه پله ها را از سمت بالا به پایین انجام دهید و خاک و گرد و غبار هر پله را به سمت پله های پایینی بریزید. پس از رسیدن به پایین پله ها، از یک جارو برقی برای جمع آوری گرد و خاک های باقیمانده استفاده کنید. برای نظافت راه پله ها سنگی می‌توان از مواد شوینده مناسب و برای راه پله های چوبی از دستمال‌های مخصوص استفاده کرد.

نظافت راه پله های فرش شده

راه پله های فرش شده از همان ابتدای کار نیاز به جارو کشی دارند. باز هم نظافت را از سمت بالا شروع کنید.حتی یک جارو برقی هم می تواند گرد و خاک را قبل از مکیدن، به اطراف پراکنده کند. استفاده از جاروی دستی بهترین راه برای تمیز کردن شکاف های این پله هاست. اگر شما جاروی دستی ندارید، می توانید از سری های مخصوص جارو برقی برای این کار استفاده کنید.

تمیز کرده نرده های راه پله

نرده ها هم اغلب گرد و خاک را به خود می گیرند. شما معمولا حداقل دو بار در ماه نیاز به تمیز کردن راه پله و نرده ها دارید. برای این کار می توانید از یک پارچه مرطوب استفاده کنید، اما حتما پس از آن نرده ها را خشک کنید؛ زیرا رطوبت های مکرر می تواند موجب پوسیدگی و ایجاد کپک در نرده ها گردد.