شگفت انگیزترین روش های تمیز کردن دیوار خانه

چند بار تاکنون به تمیز کردن دیوار خانه پرداخته اید؟

زمانی که صاحبخانه شده و قصد اسباب کشی به خانه ای جدید را دارید و یا حتی خانه جدیدی را اجاره می کنید، با مسائل زیادی روبرو می شوید. یکی از مهم ترین این مسائل، کثیف بودن دیوارهای اتاق و خانه است. این مورد خصوصا زمانی که مستاجر قبلی فرزند کوچک داشته و به دیوارنویسی علاقمند باشد به وضوح قابل لمس است.

شما پس از ورود به خانه به هیچ عنوان با دیوارهایی شفاف که زیبایی را منعکس می‌کنند روبرو نخواهید شد. به گونه ای که حتی از خانه منزجر می‌شوید. اما نگران نباشید. در دنیای امروز هیچ چیزی غیرممکن نیست. حتی اگر بودجه شما یارای نقاشی ساختمان نیست. توصیه ای برای شما داریم. اینکه نظافتی کاملا اصولی را در پیش بگیرید. دست به کار شوید و با روش هایی کاملا موثر و کلیدی به تمیز کردن دیوار خانه بپردازید.

حال سوال اصلی اینجاست؛ چه راه ها و روش هایی برای تمیز کردن دیوار خانه وجود دارد که می‌تواند در کوتاهترین زمان ممکن افراد را به نتیجه دلخواه و دیوارهایی تمیز برساند؟ توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در نظر داریم در این زمینه توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم.

مهم ترین نکاتی که قبل از تمیز کردن دیوار خانه باید بدانید

برای شروع هر کاری خصوصا زمانی که با زیبایی در ارتباط باشد، در ابتدا باید نکات ایمنی را شناخت. این مسئله حتی در رابطه با تمیز کردن دیوار خانه نیز صدق می کند. پس بیایید قبل از اینکه دست به کار شده و به جان دیوار خانه بیوفتید این نکات را بشناسید.

  • هر وسیله و اسبابی که در محدوده دیوار قرار دارد را با استفاده از ملحفه یا روزنامه باطله بپوشانید. این کار از نشستن گرد و خاک بر روی آنها جلوگیری می کند.
  • برای دیوارشویی از بالاترین نقطه شروع کنید. حتی اولین مرحله، یعنی خشک کردن نیز از بالای دیوارها آغاز می شود. رعایت کردن این ترتیب هیچ نقطه تمیز نکرده ای را باقی نمی گذارد.
  • حتما از پارچه های تنظیفی یا حوله های نرم استفاده کنید.
  • به سراغ سطل‌هایی بروید که برای جمع کردن آب و شوینده ها مناسب هستند.
  • میتوانید برای تمیز کردن دیوارهای خانه از جوش شیرین، آمونیاک و اسپری جرم گیر کمک بگیرید.
  • نردبان برای دسترسی راحت تر به بالاترین نقاط دیوار، طی، جاروی دستی و برقی و اسفنج را فراموش نکنید.

روش های تمیز کردن انواع دیوار

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، همانطور که به ما می‌گوید کدام روش ها برای رسیدن به زیبایی مناسب است. چگونگی رسیدن به آن را نیز در اختیار ما قرار می‌دهد. اگر فکر تمیز کردن دیوار خانه تان را در سر دارید. اگر دیوار شما دارای خصوصیات زیر است می‌توانید به نکاتی که در ادامه برای تمیز کردن آن ها می‌گوییم توجه کنید.

چگونه دیوار را تمیز کنیم؟

تمیز کردن دیوار رنگ شده

در ابتدای کار باید اطمینان حاصل کنید، دیواری که قصد شستشوی آن را دارید، قابل شستشو است یا خیر! این مسئله ارتباط مستقیمی با نوع رنگ دیوار دارد. می‌توانید تنها یک بخش از دیوار که دارای لکه است را با مواد شوینده بشویید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که مواد شوینده آثار منفی بر روی رنگ دیوار باقی نمی‌گذارد. اگر از شوینده های کارخانه ای برای تمیز کردن دیوار خانه استفاده می‌کنید، حتما مطابق با دستورالعمل آن پیش بروید.

برای شستشوی دیوارهای رنگ شده حتما در ابتدای کار گرد و خاک آنها را بگیرید. سپس از مخلوط آب ولرم و صابون همراه با یک حوله نرم استفاده کنید. اگر به محلول قوی‌تری نیاز دارید می‌توانید از یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده نیز کمک بگیرید. محلول های شوینده کارخانه ای نیز باید عاری از هرگونه ترکیبات الکلی باشند زیرا میتوانند شفافیت دیوار را از بین ببرند.

تمیز کردن دیوارهای دارای کاغذ دیواری

برای شستشوی کاغذ دیواری نیز در ابتدا باید گرد و خاک آن را با استفاده از یک پارچه خشک تمیز کنید. و سپس وارد مرحله دوم یعنی شستشو شوید. معمولا بهترین شوینده برای تمیز کردن این نوع دیوارها، از نوع آب و صابون یا آب و صابون و آمونیاک است. هرچند بهره گیری از مخلوط سرکه نیز میتواند گزینه مناسبی به شمار آید. این مسئله را به خاطر داشته باشید که این روش برای کاغذ دیواری هایی با پوشش وینیلی میتواند نتیجه بخش شود.

نکته قابل توجه اینجاست؛ نباید به تنهایی از سرکه برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده کنید.

تمیز کردن دیوارهای کپک زده

تاکنون چندبار با دیوارهایی روبرو شده اید که به دلیل رطوبت زیاد دچار کپک زدگی شده اند؟ هرچند این اتفاق اغلب در مناطق دارای رطوبت بالا رخ می دهد. اما آگاهی از چگونگی تمیز کردن دیوار خانه خالی از لطف نیست. برای اینکه بتوانید از شر این نوع از کثیفی ها خلاص شوید باید به سراغ مخلوط آب و سرکه بروید. اگر این مخلوط نتوانست شما را به نتیجه دلخواه برساند، بهره گیری از شوینده های کارخانه ای بهترین گزینه است.

دیوارشویی

تمیز کردن مداد رنگی از دیوار

یکی از شاهکارهای کودکان بر روی دیوار، خط خطی کردن یا کشیدن نقاشی با مداد رنگی، مداد شمعی و ماژیک است. خوشبختانه امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که می‌توان از شر این قبیل از شاهکارها به راحتی خلاص شد. براساس تحقیقات صورت گرفته اسپری جرم گیر یکی از بهترین گزینه ها برای برطرف کردن این مشکل است. این اسپری به راحتی لکه های چربی و جوهر را از میان برمی‌دارد.

تمیز کردن دیوارهای چوبی

بسیاری تمیز کردن دیوارهای چوبی را سخت ترین کار دنیا می‌دانند. اما باید بگوییم به هیچ عنوان کار سخت و نشدنی پیش روی شما نیست. تنها کافیست در ابتدا گرد و خاک را از دیوار جدا کنید. در این مسیر جارو و طی می‌تواند به شما کمک کند. سپس تنها استفاده از آب می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند. البته در صورت وجود لکه بر روی دیوار می‌توانید از مخلوط آب و صابون کمک بگیرید. به این ترتیب تمامی لکه ها و کثیفی ها از بین خواهد رفت.

کلام آخر

حال شگفت انگیزترین روش ها برای تمیز کردن دیوار خانه را می‌دانید. حال به خوبی آگاه هستید برای هر نوع دیوار باید چه روشی را در پیش بگیرید تا از شر لکه ها و کثیفی ها خلاص شوید. اگر برای تمیزکردن دیوارهای خانه تان و دیوارشویی نیاز به نیروی خدماتی داشتید، می‌توانید وارد صفحه تماس با ما شوید و با ما تماس بگیرید تا یکی از بهترین نیروهای نظافتچی شرکت آریاپاک را برای نظافت منزل و دیوارشویی به خانه شما اعزام کنیم. شایان ذکر است که با توجه به سختی کار دیوارشویی، برای این منظور نظافتچی آقا اعزام می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 16 =

رزرو تلفنی نظافتچی