تمیز کردن خانه: چگونه به سرعت خانه خود را تمیز کنیم

با توجه به این نکات خانه خود را در کمترین زمان ممکن تمیز کنید!

با این وجود که تمیز کردن بخش های مختلف خانه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما در عین حال ممکن است برنامه زمانی شما محدود باشد و قبل از اینکه بخواهید به محل کار خود بروید، تنها چند دقیقه وقت داشته باشید. اکنون تنها راهی که برای شما باقی می ماند این است که به سرعت خانه خود را تمیز کنید. ما در این مقاله قصد داریم تکنیک‌ هایی را به شما آموزش دهیم که بتوانید به سرعت خانه خود را تمیز کنید.

تکنیک های تمیز کردن سریع خانه

۱- وسایل‌تان را مرتب کنید

اگر تمام وسایل تان در جای مناسب قرار گرفته باشد و محل مشخصی داشته باشد راحت تر می توانید خانه خود را تمیز کنید. سعی کنید برای وسایلی که معمولاً در خانه شما ریخت و پاش می‌شوند محل مناسبی پیدا کنید و آنها را در جای خود قرار دهید. مثلاً روزنامه ها، کفش ها، اسباب بازی ها، شارژر های موبایل، وسایل درس و مشق کودکان مثل مداد و دفتر، و …

علاوه بر این شما می توانید چیزهایی مثل اسباب بازی ها و یا لباس ها را در یک سبد مخصوص بزرگ قرار دهید. وقتی همه وسایل را جمع آوری کنید و در جای خود قرار دهید، راحت‌تر می ‌توانید خانه خود را مرتب و تمیز کنید.

۲- سطوح را گردگیری کنید

بعد از اینکه وسایل تان را مرتب کردید، از یک گردگیر استفاده کنید و تمام گرد و خاک هایی را که روی سطوح خانه شما نشسته ‌اند پاک کنید. همچنین می توانید از یک دستمال مرطوب استفاده کنید تا وسایلی مثل مبلمان خانه، میز ناهار خوری و صندلی ها را تمیز کنید.

اتاق خواب‌تان

تصمیم بگیرید اولین کاری که هر روز صبح بعد از بیدار شدن انجام می دهید این باشد که رخت خواب خود را مرتب کنید. این موضوع به تنهایی می ‌تواند به شما کمک کند تا اتاق خواب تمیزتری داشته باشید. به سرعت هر چیزی که در کف اتاق خواب تان ریخته است را جمع آوری کنید، مثل جوراب و لباس ها و یا هر وسیله دیگری. بعد از جمع آوری این وسایل می‌توانید به سرعت با استفاده از یک گردگیر گرد و خاک های سطوح مختلف را پاک کنید.

حالا نوبت آشپزخانه است

تمام بشقاب های کثیف را جمع آوری کنید و آنها را کنار سینک قرار دهید. اکنون می توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید یا خودتان آنها را بشویید. روی اپن آشپزخانه، اجاق گاز و وسایل پخت و پز را با استفاده از یک دستمال مرطوب یا یک اسفنج تمیز کنید. ظروف شسته شده را خشک کنید و آن ها را در جای خود قرار دهید. حالا سینک را خشک کنید و آن را تمیز کنید.

دستشویی وحشتناک

از پاک کننده های قوی استفاده کنید، وان حمام را تمیز کنید، روشویی را تمیز کنید، دوش حمام را تمیز کنید.

دیواره های دستشویی و حمام را تمیز کنید، با استفاده از فرچه توالت، توالت را تمیز کنید و فراموش نکنید که از پاک کننده های قوی استفاده کنید. و در نهایت با استفاده از یک تی نخی کف سرویس بهداشتی را تمیز کنید. با استفاده از جارو برقی می‌توانید پادری‌ها را تمیز کنید. و با استفاده از یک شیشه شور می توانید آینه و قسمت های شیشه ای را تمیز کنید.

کار تمام است! مواردی که در بالا اشاره شد می تواند به شما کمک کند تا به سرعت خانه خود را تمیز کنید. اگر بتوانید خودتان را عادت دهید که هر روز صبح به سرعت خانه خود را تمیز کنید، خانه شما تا آخر روز تمیز باقی می ماند.

البته همه افراد نمی ‌توانند اینکار را انجام دهند، شرکت نظافتی آریاپاک به شما کمک می‌کند خانه خودرا با قیمت باور نکردنی تمیز کند! نیاز به نظافتچی خانم دارید؟ برای اعزام نظافتچی به خانه تان با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 15 =

رزرو تلفنی نظافتچی