برای داشتن خانه تمیز هر روز این ۹ کار را انجام دهید

با انجام روزانه این کارها همیشه خانه تمیز و مرتبی داشته باشید!

این فوت و فن های هوشمندانه باعث می شوند که منزل شما همیشه حال و هوای تازگی و تمیز بودن داشته باشد.

۱٫ به دیگران بگویید کفش هایشان را قبل از ورود به منزل دربیاورند

اجازه ندهید که کفش ها از در ورودی عبور کنند و وارد منزل شوند. کفش ها حامل مقدار زیادی میکروب، خاک و چرک و هم چنین گل آلوده هستند که می توانند در فرش رخنه کرده و باقی بمانند.

نکته: سعی کنید که از دو تا پادری استفاده کنید. یکی را بیرون در ورودی و دیگری را داخل در ورودی پهن کنید تا این شانس را ایجاد کنید که از به دام افتادن کثیفی ها در فرش جلوگیری کنید. حتی می توانید یک تابلوی هشدار زیبا نصب کنید و درآوردن کفش ها را به مهمان هایتان یادآوری کنید.

تمیزکردن اتاق خواب

۲٫ تخت خواب را مرتب کنید

تخت خواب شما مهم ترین قسمت اتاق خوابتان است. یک تخت خواب مرتب باعث می شود که اتاق شما تمیزتر و مرتب تر به نظر برسد، حتی اگر به هم ریختگی هایی در قسمت های دیگر اتاق وجود داشته باشد.

نکته: برای اینکه تخت‌تان را سریعتر مرتب کنید، گوشه های ملحفه را بالا برده و آن را به روی تخت پهن کنید.

۳٫ کانترهای آشپزخانه را با پارچه ی نم دار تمیز کنید

قبل از اینکه برای خواب آماده شوید، درهم و برهمی های روی کانترهای آشپزخانه تان را مرتب کنید و کانترها را با پارچه ی نم دار تمیز کنید.

یک پارچه‌ی مرطوب یا دستمال کاغذی کمک می کند تا خرده زباله ها را تمیز کنید و باعث می شود که سریعا منزل‌تان را تمیز کنید.

نکته: درهم و برهمی را با استفاده از یک سبد زیبا برای نگهداری کلیدها، نامه ها و کاغذهای مهم که بعدا به آن ها نیاز خواهید داشت کاهش دهید.

شستن ظرف ها

۴٫ همانطور که پخت وپز می کنید، تمیز کنید

چه کسی دوست دارد بعد از یک وعده ی غذایی پرحجم تمیزکاری کند؟ یکبار، زمانی که پخت و پز را انجام دادید، همه جای آشپزخانه را قبل از صرف غذایتان تمیز کنید. همه ی کاسه ها و بشقاب های کثیف را بشویید و مرتب کنید.

نکته: ماشین ظرفشویی را قبل از اینکه پخت وپز را شروع کنید تمیز کنید. وقتی که از یک قابلمه یا ماهی‌تابه استفاده کردید آن را بشویید و یا درون ماشین ظرفشویی بگذارید.

۵٫ دوش حمام را با پارچه تمیز کنید

از ایجاد رسوب و کپک با استفاده از یک شیشه روب یا پارچه با جنس میکروفایبر جلوگیری کنید و دوش حمام را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید.

نکته: وسایل‌تان را دم دست نگه دارید؛ یک پارچه جنس میکروفایبر می تواند روی یک جالباسی نگه داری شود.

۶٫ قبل از خواب تی بکشید

قبل از اینکه به تخت خواب بروید کثیفی های ایجاد شده توسط حیوان خانگی تان را تمیزکنید. یک تی زمین شوی همه ی آلودگی هایی که روی کف منزل شما است را از بین می برد و از اینکه آلودگی ها در تمام منزل پخش شوند جلوگیری می کند.

نکته: قرنیزهای منزل تان را با یک دستمال خشک غبارروبی کنید. این دستمال خشک از اینکه گرد و غبار روی قرنیزها بماند جلوگیری می کند و غبار روی زمین می نشیند تا بتوانید با تی آن را تمیز کنید.

آویزان کردن لباس ها

۷٫ لباس ها را درجای مناسب بگذارید

به خانه آمدن و لباس ها را روی زمین، تخت خواب یا مبلمان انداختن کار بسیار آسانی است. اما به جای اینکارها یک دقیقه زمان گذاشته و لباس های کثیف را در یک سطل گذاشته و یا یک جا آویزان کنید. قبل از خواب نگاهی سریع انداخته و لباس های باقی مانده و آویزان شده را درسطل بگذارید. شما حتما از اینکه تنها با جمع کردن لباس‌ها چقدر منزل‌تان تمیزتر به نظر برسد متعجب خواهید شد.

نکته: زمان خشک کردن لباس ها را تنها با انداختن یک حوله ی خشک همراه با لباس های خیس درون ماشین لباسشوئی نصف کنید. لباسهایتان کاملا خشک می شوند اما حوله کمی خیس خواهد بود، کافی است حوله را آویزان کنید تا خشک شود.

۸٫ آینه و سینک دستشویی را تمیز کنید

به محض اینکه دندان‌هایتان را مسواک زدید، خمیردندانی که روی آینه یا شیرآب مانده را تمیزکنید.

نکته: یک حوله دستی میکروفایبر را کنار سینک نگه دارید و با آن آینه را تمیز کنید. این حوله از خش دار شدن آینه و ماندن خمیر دندان روی آینه جلوگیری می‌کند.

۹٫ از قانون ۲ دقیقه پیروی کنید

قانون ۲ دقیقه می گوید که حتی اگر انجام کاری کمتر از ۲ دقیقه زمان می برد، آن را همین الان انجام بده، نه بعدا.

این قانون یک قانون عالی برای جلوگیری از به تعویق انداختن کارها است. این قانون را دربخش های مختلف تمیز کردن اعمال کنید. مثل:مرتب کردن کمدتان، دور ریختن غذای باقیمانده و غیره.

نکته: آن را امتحان کنید! قانون ۲ دقیقه به شما کمک می کند که از اینکه ندانید چه کاری را انجام دهید دور شوید. این قانون را با یکی از موارد ذکر شده در لیست امتحان کنید!
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۳.۳]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 14 =

رزرو تلفنی نظافتچی